czechgermanenglish

Jitka Kopřivová - mezzosopran

Voices

Voices

Čtyři mladoboleslavští hudebníci Vám přiblíží svět opery a operety. Během večera plného nejznámějších árií, duet i trií uslyšíte za klavírního doprovodu Miroslavy Hořákové nejznámější Mozartovy jako i vybrané romantické árie domácích i světových autorů: mj. duet La ci darem la mano z opery Don Giovanni, árii Měsíčku na nebi hlubokém z Rusalky či svůdnou Habaneru G. Bizeta. V úvodních Mozartových Nocturnech stejně jako v závěrečném triu Kalmánovy Čardášovy princezny hudební sál ozvučí všichni tři pěvci.

 

Eliška Josifová - soprán

Jitka Kopřivová - mezzosoprán

Libor Novák - baryton

                              Miroslava Hořáková - klavír


Foto: Dita Niesnerová (www.etheldith.cz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O účinkujících:

Miroslava Hořáková se narodila v Mladé Boleslavi, hře na klavír se začala věnovat od devíti let u vynikající pedagožky a klavíristky Hany Kyselové, pod jejímž vedením získávala ceny v klavírních soutěžích Základních uměleckých škol.V roce 1982 byla přijata na Konzervatoř Jana Deyla v Praze, kde studovala klavír u prof. Otakara Kohla a zpěv u prof. Jany Boháčkové. Po absolvování konzervatoře působila hudebně i v zahraničí, v současné době pracuje v ZUŠ Mladá Boleslav jako klavírní pedagog a korepetitor, příležitostně spolupracuje s Mladoboleslavským komorním orchestrem.

 

Libor Novák se narodil v Mladé Boleslavi. Zpěvu se věnuje od dětství pod vedením ředitele zdejší ZUŠ Kamila Šádka. Při středoškolských studiích navštěvoval soukromé hodiny zpěvu u profesora Jana Hlavsy a v roce 1999 byl přijat do sboru Státní opery Praha. Zde ztvárnil i řadu menších sólových rolí, například: Něborský (Dvořák: Dimitrij), Domestici di Flora (Verdi: La Traviata), Otec (Pettigirard: Sloní muž), Otrok (Mozart: Kouzelná flétna), Student (Zemlinsky:Es war einmal), Seržant (Puccini:Bohéma), Venkovan (Leoncavallo: Komedianti), Herold (Verdi: Otello) a jiné. Se Státní operou hostuje v Japonsku, Turecku, Dánsku, Polsku, Německu, Rakousku, Maďarsku a Itálii. Věnuje se i koncertní činnosti, především v Praze a rodné Mladé Boleslavi. Od roku 2013 je členem Národního divadla a zároveň tajemníkem sboru Státní opery.

 

Eliška Josifová se již v dětství věnovala zpěvu v Kühnově dětském sboru. V roce 1990 začala navštěvovat soukromé hodiny u Daniely Opravilové, sólistky Janáčkovy opery v Brně. V nedávné době začala spolupracovat s hudebním skladatelem Martinem Hyblerem, se kterým natočila CD za doprovodu turnovského orchestru. Zpěv i nadále studuje u Kamila Šádka, ředitele ZUŠ v Mladé Boleslavi, pod jehož vedením nastudovala řadu operních árií.

 

Jitka Kopřivová pochází z Ml. Boleslavi, od roku 2001 žije trvale v Rakousku.  Po studiích na Pedagogické fakultě UK v Praze navázala studiem na Univerzitě Mozarteumv Salcburku. Zde absolvovala v oborech sólový zpěv (u A. Hartingera), bicí nástroje (ve třídě M. Grubingera) a hudebně pohybová výchova (Orffův institut).  Zúčastnila se mistrovských pěveckých kurzů K. Widmera, B. Zakotnik a A. Kirschlager. Vyučuje zpěv na Gymnáziu Adalberta Stiftera a hudební výchovu na BRG Wels Wallererstraße.

 

Pokud Vás náš program zaujal, kontaktujte nás prosím přes rubriku „Kontakt“.

© Jitka Kopřivová, all rights reserved, created by Jiří Štěpánek